Svatba má být nejkrásnějším dnem v životě a je jasné, že na svůj den nikdy nezapomenete. Některé vzpomínky a detaily svatby ale po čase vyblednou a vy si budete jen matně vybavovat některé maličkosti. Jak nejlépe své vzpomínky uchovat, abyste se k nim mohly kdykoliv vrátit?

Ze svého svatebního dne byste si určitě rádi pamatovali každý detail. To sice zařídit nemůžeme, ale můžeme vám poradit, jak si je uchovat tak, abyste se z nich mohli těšit pokaždé, když se budete chtít ke svému svatebnímu dni vrátit. Jak na to?

Svatební fotografie

Svatební fotografie jsou tím nejdůležitějším a nejkrásnějším uchovatelem vzpomínek. Která nevěsta by se netěšila na to, až si bude sestavovat své svatební fotoalbum nebo tvořit tematickou svatební fotoknihu. Aby však byly fotografie opravdu kvalitní, je nutné věnovat výběru fotografa velkou pozornost. Zde se rozhodně nevyplatí šetřit. Svatbu přeci jen zažije většina lidí jen jednou za život. Svatebních fotografů je velké množství, a ne všichni dobří. Kvalitní fotograf bude mít webové stránky, kde představuje své portfolio, včetně fotografií ze svateb, kterých se zúčastnil. Měl by mít dostupné nějaké recenze a neměl by být nikdy problém s komunikací z jeho strany.

Nejjednodušší způsob, jak uchovat svatební vzpomínky jsou fotografie

Svatební video

Stejně jako fotografie, i svatební video ve vás vyvolá hromadu nostalgických vzpomínek ve chvíli, kdy si ho pustíte. Dobrý kameraman dokáže zachytit ty nejdůležitější okamžiky a vystihnout atmosféru, která v té chvíli panovala. Jeho výběru věnujte stejnou pozornost jako u fotografa. Protože jich ale není takové množství, bude možná výběr o trošku složitější. Zkuste se poptat svých známých a dát na jejich doporučení.

Svatební kniha hostů

Svatební kniha hostů se hodí na každou svatbu. Stačí jen vybrat správný vzhled. Mohou to být klasické knihy vázané v saténu nebo kniha vyrobená podle vaší fantazie. A nakonec to ani kniha být nemusí. Hosté mohou svá přání a poznámky nechávat v různých nádobách.

Jak uchovat vzpomínky na svatbu - co třeba s knihou svatebních hostů?

Kde mohou svatebčané nechávat svá přání?

  • Klasická svatební kniha – vyberte si klasickou knihu s prázdnými listy a dozdobte ji barvami vaší svatby. Přijdete umělé květiny, saténové stužky či barevné kamínky. Vtisknete ji svou podobu a až ji hosté zaplní, bude navždy připomínat váš velký den i to, jak moc vás mají vaši přátelé a rodina rádi.
  • Dřevo – dřevo je krásné a hodí se vždy. Můžete si z něj nechat vyrobit srdíčka, dílky na puzzle apod. Na výrobcích pak budou různé vzkazy od hostů, které vás budou doprovázet celý život. Tyto vzpomínky pak můžete uschovat do truhličky, jak budeme zmiňovat níže.
  • Nástěnka – vytvořte svatební nástěnku, kam budou svatební hosté přidávat své vzkazy pro vás. Druhý den si je všechny sundáte a uschováte navždy. Svatebčanům připravte dostatek barevných papírů, barvy, tužky. Ať mají prostor se vyřádit a žádný vzkaz není úplně stejný.

Svatební strom přání

Další úžasnou vzpomínkou je svatební strom přání. Prázdný strom, který čeká na to, až ho svatebčané popíší, pomalují nebo na něj pověsí svá přání, si můžete objednat na internetu nebo vyrobit svépomocí. Na stromě mohou psát hosté svá přání do lístků, otisknout na něj prst a lihovou fixou připsat přáníčko, namalovat obrázek, srdíčka apod. Takový strom si pak můžete nechat zarámovat a pověsit na zeď. Variantou je i 3D strom, na který hosté svá přání novomanželům pověsí, třeba ve formě srdíček připomínajících listí.

Svatební kytice a svatební šaty

Mnoho nevěst si chce schovat na památku svou svatební kytici a svatební šaty. Jenže jak živou květinu uchovat, aby byla stále hezká na pohled a nerozpadla se? Řešení je hned několik. Sušení příliš nedoporučujeme, protože po čase se květina rozpadá a rozhodně nevypadá hezky. Další možností je nechat si udělat květinu umělou tak, aby vypadala stejně jako vaše svatební. Některé nevěsty si vyberou látkovou variantu svatební kytice. Můžete si jí nechat usušit mrazem, pak vám zaručené vydrží nebo třeba si ji nechat namalovat a obraz zarámovat.

Uschovat si můžete i své svatební šaty, pokud jste měla vlastní. Některé nevěsty je schovávají pro další generaci a jiné právě kvůli vzpomínkám (případně je můžete využít i při obnově svatby). Jen pověšené ve skříni, i když je budete mít ve vaku, se ale mohou po čase poškodit a zežloutnout. I zde může být řešením konzervace.

I svatební kytice se dá uchovat - stačí ji dobře usušit a schovat

Památeční předměty

Uschovejte si všechny památeční předměty. Až je po několika letech vyndáte a začnete se jimi probírat, určitě vám to vžene slzy do očí. Vzpomínky v přáních od hostů, ve svatebním oznámení, stužkách, prstýncích z dortu apod. si zaslouží své místo. Nechte si třeba před svatbou udělat hezkou ozdobnou krabičku, kam své poklady uschováte. Některé nevěsty si z přání a různých drobností tvoří koláže na stěnu nebo využijí fotoalbum.

Ochovejte si své vzpomínky na svatbu - třeba v nějakém koutku u vás doma

Domácí zátiší

Krásně vypadá i zátiší věnované vaší svatbě, pokud máte doma prostor. Můžete si dát na stěnu zarámované fotografie, na poličku svatební květinu, dekorace atd. Pokaždé, když kolem tohoto místa projdete, vzpomenete si na svůj nejkrásnější den.

Jak uchováváte své svatební vzpomínky vy?