Fotokoutek je skvělým doplňkem, který by neměl chybět na žádné svatbě. Jedná se totiž o oblíbenou zábavu, kterou si užije snad každý z hostů. Navíc se fotografie stanou jedinečnými vzpomínkami, díky kterým bude váš svatební den nezapomenutelný. To, jak budou fotky vypadat, záleží jen na vás. Rekvizity do fotokoutku totiž můžete vybírat žertovné, decentní či romantické, každý tak najde to nejlepší.

Rekvizity do fotokoutku na špejli

Snad nejčastějším doplňkem do fotokoutku jsou různé cedulky na špejli a další drobnosti.

  • Často se můžeme setkat s vtipnými brýlemi na špejli, výrazným knírem nebo třeba kloboukem a motýlkem. Díky tomu si každý může vytvořit vlastní vtipnou kreaci a fotografii ozvláštnit.
  • Kromě toho jsou populární také různé zábavné hlášky do fotokoutku, jejich výběr záleží jen na vás.

Tyto cedulky si můžete vyrobit sami, či případně je zakoupit už hotové.

Náš tip: Pokud se nechcete omezovat pouze na pár opakujících se hlášek na všech fotografiích, pořiďte namísto papírových cedulek černé tabulky, kam si každý křídou může napsat vlastní text. Získáte tak originální fotorekvizity.

Nevíte, jaké vtipné výrazy použít? Prozkoumejte hlášky do fotokoutku, případně ve Slovenštině Hlášky do fotokútika!

Balónky

Při oslavě svatby by rozhodně neměly chybět také balónky. Nejenže jsou součástí výzdoby, ale zakomponovat je můžete i do fotokoutku.

  • Pořídit můžete rovnou celou balónkovou stěnu, která poslouží jako působivé pozadí.
  • Oblíbené jsou také balónkové oblouky.
  • Skvostně však budou vypadat i jednotlivé balónky, jejichž umístění můžete individuálně přizpůsobit.
  • Poněkud netradiční ozdobou jsou specifické balónky, které slouží jako fotorámeček. Ty bývají tvarovány jako srdce, ozdobeny květinovým či srdíčkovým potiskem, případně pouze třpytivou barvou.

S balónky se nabízí spousta možností, jak můžete fotografie vyšperkovat.

Svatební deštníky

Působivou dekorací je také svatební deštník. Je báječným doplňkem pro každou nevěstu vdávající se v létě. Ochrání vás totiž před slunečními paprsky, přičemž skvěle ladí se svatebními šaty. Tento doplněk je velmi elegantní, díky tomu ho využijete i při svatebním fotografování.

Pořídit ho navíc můžete také v dětské velikosti, takže i nejmenší holčičky na svatbě si mohou připadat jako princezny. Případně lze svatební deštník využít jako zábavnou dekoraci do fotokoutku pro všechny, jelikož s ním může každý získat originální foto ze svatby.

Svíticí písmena

Velice častou dekorací na svatbách jsou také velká svíticí písmena, která je zároveň možné použít i jako dekoraci do fotokoutku. Vzhledem k tomu, že jde o 100 centimetrů vysoké objekty, které nejčastěji symbolizují iniciály novomanželů, nemusíte se bát, že by hosté kolem nich nevytvořili nejrůznější kreace.

Konfety a dýmovnice jako rekvizity do fotokoutku

Konfety dokážou oživit každou příležitost, proto i ty můžete do fotokoutku zakomponovat. Ovšem je třeba myslet na to, že jejich úklid poté nebude tak jednoduchý. Hodí se zejména do vnitřních prostorů.

Konfety mohou vypadat různě, ať už chcete raději romantické bílé hodící se na svatbu, anebo blyštivé party druhy, které budou na fotografiích vypadat senzačně.

V případě, že chcete fotografie z fotokoutku ozvláštnit ve vnějším prostředí, nabízí se kouřová dýmovnice. Její použití je snadné a velmi efektní. Vybírat můžete z něžných barev v bílých a růžových odstínech, najdete však i mnoho ostatních barev jako je fialová, modrá a další.

Dekorativní pozadí

Zejména u vnitřních oslav svateb se nabízí volba pozadí do fotokoutku. Samozřejmě můžete využít pouze stěnu, či případně pořídit jednobarevné plátno. Fotky díky tomu budou sjednocené a neutrální.

Ovšem pokud chcete něco zajímavějšího, nabízí se celá řada možností.

  1. Jednou z nich je již zmíněná balónková stěna.
  2. Kromě toho jsou však s oblibou využívány také dekorační závěsy, ať už jsou tvořeny jednoduchými třásněmi, či něžnějšími lístky a květy.
  3. Skvělým doplňkem jsou také různé girlandy.
  4. Můžete si také nechat vytvořit vlastní fotorám na míru!

Náš tip: Fotokoutek můžete vylepšit také rámečkem, na který lze napsat libovolný vzkaz, nejčastěji odkaz k vaší svatbě, aby fotografie byly jedinečnou vzpomínkou. Do svatebního fotokoutku se hodí nepřeberné množství různých rekvizit. Můžete zakoupit celé sety, ve kterých bývá to nejdůležitější. Ovšem záleží jen na vás, jaké rekvizity do fotokoutku  na své svatbě chcete mít. Řadu z doplňků si navíc zvládnete také vyrobit sami, takže mohou být opravdu originální.