Blíží se váš velký den a vy jste stále nenašli ty pravé snubní prsteny? Náročné představy splní bez obav ty značky, které tvoří šperky na zakázku. Společně si představíme možnosti a postup, se kterým se takové rozhodnutí pojí.

Ručně vyráběné šperky jsou dnes na vzestupu. Touha po originalitě a osobním přístupu je zejména u tak významných šperků, kterými zásnubní prsten nebo snubní jsou, velmi vyhledávaná. To, že hledáte jedinečnost, nemusí automaticky znamenat, že si přejete extrovertní vzhled. Důležité je vždy myslet na to, že snubní prsteny budou zdobit vaše ruce po celý život a měly by tedy maximálně splynout s vaší osobností a stylem.

Co zvážit hned na začátku?

Doporučujeme nejprve promyslet základní komponenty pro svatební prsteny. Stále nejoblíbenější variantou jsou prsteny ze žlutého zlata. Vyrobit je můžete nechat i z bílého nebo červeného zlata. Jednotlivé barvy mezi sebou klidně kombinujte. Muži navíc v poslední době rádi volí tmavé zlato v barvě antracitu, se kterým pracuje jen několik málo šperkařů, mezi nimi značka Korbička. Neméně důležité je promyslet to, zda bude prsten zdobit drahý kámen. Obvykle je zasazen pouze do prstenu pro nevěstu, je ale možné zasadit kámen i do prstenu ženicha.

Kolik to bude stát?

Zatímco stroj vyrobí desítky replik dané šablony, ruční šperkař jednotlivé části šperku řeže, tvaruje a pájí přímo ve svých rukách. Výroba jednoho kusu zabere čas a je nutné zapojení více lidí z týmu (nepostradatelní jsou například faseři), proto se s předstihem rozhodněte, zda byste chtěli právě ručně vyráběné prsteny. Tím to totiž teprve začíná! Je nutné probrat představu s odborníkem, který následně nechá podle vašeho popisu vytvořit 3D model pro výrobu. Po schválení návrhu počítejte s tím, že výroba zabere asi 6 týdnů. Celý proces nejde uspěchat a je klíčem k hodnotě, kterou bude vyrobený prsten mít.

______________________

Kdo je Luboš Korbička

Je nejen zlatník, ale zároveň designér šperků. V Praze má showroom na Senovážném náměstí, v jeho brněnské dílně ve Štefánikově ulici vznikají originální šperky na zakázku. Věnuje se výrobě klasických zásnubních a snubních prstenů a zároveň náročnějším kouskům s výjimečnými kameny, pro které neváhá letět osobně klidně přes půlku zeměkoule. Díky tomu má koncový klient unikátní výtvor, který je jediný na světě. Dnes kolem sebe sdružuje tým skvělých šperkařů, faserů a dalších nezbytných pracovníků týmu. Celkem má jedenáct členů.

Luboš Korbička

______________________________

Originalita jako investice na celý život

Cena šperku závisí od zvolených materiálů, kamenů a zlata. Myslete také na to, že cena zahrnuje čas a zručnost daného šperkaře, který zároveň osobně dohlíží na to, aby pracoval s co nejkvalitnějšími materiály. Berte ručně vyrobené šperky jako dlouhodobou investici, která se rozhodně vyplatí. Prsten na vaší ruce bude léty nabírat na své hodnotě a vy se budete každý den těšit z toho, že jste zvolili právě originální ruční zpracování.