Zorganizovat svatbu není jen tak. Pokud neplánujete pouze jednoduchý obřad na radnici s dvěma svědky, čeká vás spousta zajišťování a zařizování. Kdo chce mít s organizací i průběhem svatby minimální starosti, volí takové místo, kde se může odehrávat kompletní svatba na jednom místě s prostory pro obřad, hostinu i zábavu. Takový servis poskytují některé zámecké komplexy, zrekonstruované statky, hotely nebo třeba i vaše zahrada.

Kromě výběru ideálního místa pro svatbu je stejně důležité zajistit, aby ubytování pro vás a vaše hosty bylo co nejpohodlnější. V tomto ohledu hrají klíčovou roli hotelové postele a matrace. Kvalitní hotelová postel znamená, že se hosté probudí odpočatí a připravení užívat si svatební oslavy bez únavy nebo bolesti zad. Ujistěte se, že hotel, který vyberete, nabízí vysokou úroveň pohodlí a kvalitní spaní, což je zásadní pro celkový zážitek z vaší svatby. 

 Proč je svatba na jednom místě tolik oblíbená?

Snoubenci dávají svatbě „vše na jednom místě“ v poslední době stále více přednost.

Má to hned několik důvodů.

V první řadě se hodně usnadní celá organizace. Prostě se ráno všichni svatebčané sjedou na určené místo a tam jsou po celou dobu trvání svatby.

Proč zbytečně řešit časy příjezdů a odjezdů a stresovat se, když se někdo někde zapomene nebo zabloudí a není na místě určení včas. Navíc si hosté mohou klidně dát i skleničku, protože už nikam nemusí přejíždět.

Když zařídíte na vybraném místě i ubytování, odpadnou vám starosti s nočním odvozem.

Pokud máte obřad na jednom místě, hostinu na druhém a svatební zábavu ještě úplně jinde, budete neustále hlídat hodinky, abyste všude byli včas a hlídat své hosty, aby věděli, kam mají jet a v kolik tam mají být.

Samozřejmě to někomu může vyhovovat nebo zkrátka na místě, které si nevěsta s ženichem vybrali pro obřad, nelze uspořádat kompletní svatbu, ale kdo může, jistě dá přednost spíše první variantě.

Výhody a nevýhody svatby na jednom místě

 Výhody a nevýhody svatby pořádané na jednom místě

Jako vše i svatební den, který se odehrává jen na jednom místě, má své výhody a nevýhody. Které to jsou?

 Výhody:

  • Jednoduše dorazíte na domluvené místo, kde se svatba odehrává a tím vaše přesuny končí.
  • Nestane se, že někam nedojedete včas nebo se někdo ztratí.
  • Svatba na jednom místě vyjde obvykle levněji.
  • Můžete mít domluvené i ubytování a užít si svatební radovánky až do rána.
  • Nemusíte jednat s vícero poskytovateli služeb najednou, ale vše domluvíte pouze s provozovateli vámi vybraného místa pro svatbu.
  • Ušetříte spoustu času při organizování a plánování.

Nevýhody:

  • Ne na všech místech lze uspořádat obřad i hostinu zároveň (kostel, radnice, muzea apod.).
  • Neužijete si nazdobenou svatební kolonu aut s troubením.

 Kde uspořádat svatbu na jednom místě?

Jak se zvyšuje zájem snoubenců, zvyšuje se i počet míst, kde si svatbu se vším všude můžete uspořádat.

Stačí jen zapnout internet a dát se do hledání. Nejčastěji svatby vše v jednom nabízí zrekonstruované statky na venkově, rodinné farmy, některé hotely (třeba i na horách) a zámecké komplexy.

Rozhodně se nemusíte bát, že nebude z čeho vybírat. Uspořádat kompletní svatbu můžete klidně i na své zahradě, pokud je to vaše přání. Oddávají jsou dnes ochotni dojet prakticky kamkoliv.

 

Svatba na statku

Svatba na statku láká hlavně svatebčany z rušnějších měst, ale klidně i z venkova.

Malebná příroda, kouzelné svatební fotografie, možnost uspořádat vše na jednom místě nebo i party trvající až do ranních hodin. To je jen několik málo výhod. Ty nabízí nejen statky, ale i farmy, některé penziony či třeba bývalé mlýny.

svatba na jednom místě, třeba ve stodole

 Svatba na zámku

Zámek je klasika nad klasiky.

Romantická atmosféra, krásné interiéry, rozlehlý zámecký park, kočár s koňmi, dlouhá schodiště, zdobená zábradlí, zámecké kaple….Tento seznam by mohl být ještě hodně dlouhý.

Některé zámecké komplexy umožňují uspořádání svatby od A do Z a pro romanticky založené páry (nebo většinou nevěsty), je to ideální volba.

Mít svatbu jako princezna a třeba i strávit svatební noc v zámeckém apartmánu – o tom sní nejedna žena už od dětských let.

 Svatba na zahradě

Máte-li velkou zahradu nebo někoho, kdo vám ji ochotě propůjčí na svatbu, můžete strávit svůj svatební den právě na ní.

Hodí se hlavně pro neformální svatby a pro ty, kdo chtějí mít svatbu po celou dobu venku.

Výhodou je i to, že nezatíží tolik váš rozpočet a ušetřené peníze můžete použít třeba na svou svatební cestu.

 Svatba pod širým nebem

Mnoho snoubenců si výše zmíněná místa vybírá také z toho důvodu, že touží po svatbě pod širým nebem, ať už je to v zámeckém parku, na louce u statku, u rybníka nedaleko farmy s koňmi, na hotelové terase či zahradě u domu.

Svůj sen si rozhodně nenechte vzít, ale myslete také na to, že počasí je nevyzpytatelné a musíte se připravit i na možný déšť.

Záložní plán by měl být domluvený a připravený předem. Nebojte se, při sjednávání podmínek, přeptat i na mokrou variantu svatby. Nezapomeňte, že „štěstí přeje připraveným“ a nevěsta s mokrými šaty a zplihlými vlasy od deště na svatebních fotografiích dobře vypadat nebude.

 Svatba na jednom místě plná pohody

Svatba, která se koná celá na jednom místě, je klidnější a pohodovější.

Nečeká vás žádné čekání před radnicí, než skončí svatbu snoubenci před vámi, žádné chvátání s obřadem, protože už za dveřmi čeká někdo další, žádné kolony a žádné hledání zatoulaných aut a hostů.

Užijte si svůj velký den s minimem stresů. Ať je skutečně jeden z vašich nejšťastnějších v životě.