Vybrat si datum svatby může být náročné. Jak totiž vybrat ten nejlepší termín? Může to být datum vašeho prvního rande, narození dětí či jiného významného dne. Nebo snad raději chcete hezké letní počasí? Pokud si nevíte rady, kdy má svatba podle numerologie být, poradíme vám.

Díky té totiž najdete datum, jehož symbolika bude příslibem bezchybné svatby a spokojeného manželského života. K výpočtu budete potřebovat jen několik málo dat.

Numerologie

Čísla hrají v našem životě velkou roli, právě proto z nich můžeme mnoho odhadnout. Samotné datum a čas narození o nás něco vypovídají. Různé kombinace čísel mají určitou symboliku, která vám může napovědět, jakým směrem se bude ubírat vaše budoucnost a jaká je vaše osobnost. Používat numerologii není složité, počítání zvládnete v řadě případů i sami.

Existuje několik čísel, které přímo ukazují na určité vlastnosti nejen vaší osoby, ale také jak je vám nakloněn osud a vesmír.

Můžete si tak vybrat datum svatby podle numerologie, ovšem přiklonit se můžete také k takzvanému životnímu číslu. To vychází z data vašeho narození. Každé číslo symbolizuje určité vlastnosti. Ovšem čísla můžete získat i třeba z vašich jmen, takový výpočet může ukázat, jak se k sobě jako partneři hodíte.

svatba podle numerologie
Numerologie může být pro někoho podobná věštění z karet

Náš tip: Pokud chcete opravdu propracovaný výpočet, který vám pomůže rozhodnout se pro termín svatby, požádejte o pomoc numerologa, který se v číslech vyzná. Získáte tak spolehlivou odpověď na otázku, jaký termín bude ten pravý. Základní orientační výpočet však zvládnete i svépomocí.

Výběr termínu

Mezi velmi oblíbená data pro svatbu patří hlavně pátky a soboty v období od června do září. Podle svatebního průzkumu se v tomto období odehraje přes 70% svateb. Tyto termíny bývají zamluvené na dlouhou dobu dopředu, proto je složité domluvit se na některý z těchto dnů. Svatební agentury, fotografové i lokality bývají zabrané. Ještě více to pak platí u takzvaných magických svatebních dat.

 • To jsou taková, u kterých se číslice opakují, jako je například 4. 4.
 • Pokud tedy toužíte po takovémto termínu, je třeba zamluvit si ho s opravdu velkým předstihem.
 • Rozhodně to však nejsou jediné možnosti, ve kterých jsou čísla nakloněna vašemu štěstí.

Existuje celá řada jiných dní, kdy by se měla svatba podle numerologie ideálně konat.

Jak spočítat datum svatby?

Pro ten nejlepší termín svatby numerologie nabízí několik různých výpočtů a numerologický rozbor.

Tím nejjednodušším je vzít číslice z vámi vybraného data, které by se vám líbilo, a poté se podívat na konkrétní čísla – a co z nich vyplývá. Každé číslo má totiž jiný význam. Některá se pro svatební den hodí více než jiná.

 1. K výpočtu budete potřebovat konkrétní den, měsíc i rok.
 2. Z těchto číslic pak získáte několik jednotlivých čísel, které sečtete – například z 18. 7. 2021 to bude 1+8+7+2+0+2+1.
 3. Výsledkem je číslo 21, dvouciferná čísla však nejsou žádoucí.
 4. Proto ho opět rozložíme na 2+1 – výsledkem je 3, tedy námi hledané číslo, podle kterého poznáte, co můžete od svatby v tento den očekávat.

Význam jednotlivých čísel

Každé z čísel má svůj vlastní význam. Některá ukazují na pozitivní budoucnost v manželství, ovšem najdou se i některá negativní. Proto je dobré řídit se numerologií a prověřit si tak termín, který chcete vybrat.

Jednička

Jednička nebývá příliš oblíbeným číslem, jelikož znamená individualismus. Pokud jste tedy oba vůdčí osobnosti, mohou vás čekat rozbroje ohledně vůdcovství v domácnosti. To mnohdy vede k hádkám, někdy až k rozvodům. Proto toto číslo není považováno za vhodný termín svatby.

Ovšem jednička může symbolizovat také nový začátek.

Společně totiž vstupujete do nové životní etapy, ve které vás toho mnoho čeká. Myslete tedy na to, že význam čísel není to jediné, čím by se vaše svatba měla řídit. Nejvíce záleží na tom, jak se společně dokážete domluvit.

Dvojka

Číslo dva symbolizuje partnerství. To je pro manželství velmi důležité. Proto je takový termín považován jako velmi vhodný pro vstup do manželského svazku. Navíc s touto číslicí souvisí také emoce – kdy jindy si tedy vyjádřit své city? Manželství uzavřené v takovémto datu tak slibuje harmonické a láskyplné soužití.

Trojka

Trojka přináší mnoho výhod, ovšem namísto emočních věcí se jedná spíše o ty materiální. Navíc se jedná o číslo symbolizující radost a štěstí, které vás bude provázet nejen ve svatební den, ale po celou dobu manželství.

Čtyřka

Číslo čtyři je skvělým základem pro stabilní rodinu. Pokud tedy toužíte po stabilitě v životě, tento výsledek je ideální. Zároveň čtyřka přímo vybízí k zaměření se na detaily. Z toho důvodu je důležité vše pečlivě naplánovat.

Pětka

Tento výsledek se pro svatbu zrovna moc nehodí. Předpovídá totiž nečekané události. Ty sice nemusí být zrovna negativní, ale není příjemné, když věci nejdou podle plánu. Proto si pro svůj svatební den vyberte raději jiný termín.

Šestka

Číslo šest je tím nejlepším výsledkem, ve který můžete doufat. Je symbolem lásky, proto není lepší den pro svatbu než tento. Šestka je navíc považována za šťastné číslo, nejen co se svatby týče. Kromě toho navíc slibuje také plodnost.

Pokud tedy toužíte po spokojené rodině, tak by svatba podle numerologie měla nějakou šestku obsahovat

Sedmička

Sedmička je symbolem pro duchovno, proto je to ideální číslo především pro náboženské a duchovní obřady. Navíc je toto číslo plné radosti a štěstí.

Osmička

Pokud vám vyjde číslo osm, měli byste si dávat pozor na finance. Nevyplácí se příliš utrácet, zejména za svatbu. Osmička úzce souvisí s karmou, je proto důležité vyřešit si nejprve věci z minulosti. Pokud se však na tento den dobře připravíte, nejedná se o výhradně negativní datum.

Devítka

Číslo devět je znamením konce. Lze to tedy vnímat jako uzavření jedné životní kapitoly, abyste mohli společně vkročit do té nové. Podle některých numerologů však tato číslice není příliš vhodná pro uzavírání sňatku. Záleží však na vás, jak toto číslo vnímáte.

Individuální výpočty

Numerologie svatby může být ovlivněna i jinými čísly, než je pouze samotný datum svatebního dne.

 • Mnohdy je to ideální datum pro svatební den počítáno také podle data narození.
 • To bývá nazýváno jako životní číslo.
 • Spočítat si ho můžete stejně, jako bylo ukázáno u předchozích čísel.

Pokud byste chtěli i tato čísla zařadit do výpočtu pro termín svatby, můžete se obrátit na numerologa, který se postará o komplexní řešení.

Poměrně snadným řešením je najít datum svatby, jehož číslo bude stejné jako vaše partnerské číslo. Jestliže vás čísla opravdu zajímají, pak můžete snadno najít, co jednotlivá partnerská čísla vypovídají o vašem vztahu. Každé z nich totiž znamená něco trochu jiného.

Můžete si díky tomu ujasnit, jak váš vztah vlastně funguje. Zda více lpíte na komunikaci, citovému porozumění, stabilitě, či třeba příjemném rodinném zázemí.

Podle data narození

Datum narození obou partnerů vám ukáže, který datum bude pro svatbu ten pravý. Obě data rozložte a sečtěte tak, jak bylo popsáno výše. Vyjdou vám dvě čísla, ta už pak stačí jen sečíst. Opět také u životního čísla mají číslice od jedničky do devítky svůj jedinečný význam. Výsledná číslice po spojení dvou vašich čísel ukazuje, který svatební den bude nejlepší.

Význam životního čísla

Číslo 1 – ukazuje na silnou vůdčí osobnost, tito lidé mají rádi věci pod kontrolou.

Číslo 2 – člověk s tímto životním číslem je jako stvořený pro vztahy, navíc lpí na harmonii a silných citech.

Číslo 3 – tito lidé bývají kreativní, zábavní a ostatní se na ně mnohdy obrací s žádostí o radu.

Číslo 4 – pokud je vaše životní číslo čtyřka, značí to upřímnost a věrnost, což jsou důležité vlastnosti pro rodinný život.

Číslo 5 – pětka je typická pro lidi, kteří mají rádi volnost a vášeň, svůj život si opravdu umí užít – neznamená to však, že by jim chyběla disciplína.

Číslo 6 – lidé s životním číslem šest jsou velmi kreativní, navíc se mohou spolehnout na skvělou intuici.

Číslo 7 – výraznou vlastností je upřímnost a přímost, tito lidé se soustředí hlavně na pravdu a znalosti, přičemž ocení chvíle pro sebe.

Číslo 8 – osmičky milují složité projekty, jelikož si je umí skvěle zorganizovat.

Číslo 9 – lidé s tímto životním číslem jsou ve společnosti velmi oblíbení, vyzařují totiž větší charisma, mnohdy však zapomínají při péči o ostatní na sebe.

Nejlepší dny pro svatbu

Podle různých přísloví existuje několik období, kdy je nejvhodnější aby se svatba podle numerologie konala. Co se měsíců týče, nejdůležitější je červen a září.

 1. Červen je podle římské mytologie ideální pro uzavření sňatku, jelikož je zasvěcen bohyni manželství Juno.
 2. Září je pak oblíbené kvůli lidovému přísloví, které slibuje bohatství a štěstí.

Oblíbená data jsou pak také:

 • 18. dny v měsíci – z hebrejštiny totiž toto číslo znamená život.
 • Nový rok, který však pro organizaci svatby není zrovna vyhovující.

Symboly provází také některé dny:

 • pondělí předurčuje bohatství,
 • útěry pak zdraví,
 • středa je spojena s anglickou tradicí, která říká, že je to nejlepší den pro svatbu.

Výběr data podle měsíce

Svatba podle numerologie se mnohdy řídí také lunárním kalendářem. Měsíc totiž může věci také výrazně ovlivnit. Pokud chcete šťastné manželství a zdravou rodinu, pak je vhodné zvolit den, kdy měsíc dorůstá.

Vybrat však můžete samozřejmě také den, kdy je úplněk. Je známo, že měsíc v úplňku má na mnoho lidí velký vliv – proč by tedy nemohl příznivě ovlivnit i vaše budoucí manželství?

Mezi nevhodné termíny svatby však patří dny, kdy měsíc takzvaně couvá. To samé platí pro nov, těmto fázím měsíce se raději vyhněte.

Postavení Venuše

Kromě měsíce je vhodné hlídat si také postavení Venuše, ta je totiž planetou lásky. To, v jakém znamení se aktuálně nachází, může ovlivnit vaše manželství. Pokud je Venuše ve Štíru, bude váš vztah romantický. Venuše ve znamení Vah pak podporuje harmonii a něžnost v manželství. Příznivá je také Venuše ve Lvu, pak můžete očekávat bohatý sexuální život, mnoho zábavy a příjemnou atmosféru.

Venuše

Datum podle Feng-šuej

Feng-šuej je staré čínské učení, které s numerologií také úzce souvisí. Zajímá se především o vztah mezi člověkem a jeho životním prostorem v čase. Cílem je nastolení harmonie pro spokojený život. Jestliže se zaměříme na čísla, pro Číňany je jako to nejlepší číslo vnímána osmička.

Nejlepším datem je tedy 8. 8. V úvahu však přicházejí samozřejmě i jiná data, stále byste však měli najít termín v srpnu. Pokud se vám osmého nehodí, podívejte se alespoň na 18. nebo 28.

Čísla v sobě ukrývají mnoho vědění a můžete z nich toho hodně vyčíst. Pro někoho je jejich symbolika velmi důležitá, pro jiné slouží třeba jen jako zajímavost. Ať už numerologii vnímáte jakkoliv, rozhodně je zajímavé zjistit, jak je na tom datum vaší plánované svatby. Nic přeci nechcete nechat náhodě.

Neberte nic příliš vážně

Co se plánování svatby týče, tak obecně radíme, abyste nebrali nic příliš vážně, ale spíše tak, jak vám to vyhovuje. Pokud vám tedy vyjde, že vámi vybraný den, není ideálním, kdy by se svatba podle numerologie měla konat, nezoufejte. Určitě je spoustu šťastných párů, které se vzali v „nešťastné dny“ a naopak. A jak už věděl pan Koudelka, i ve výpočtu se někdy můžeme splést.