Svatební cesta – jakou destinaci zvolit?

Blíží se Váš velký den a Vy přemýšlíte, jak naplánovat Vaši svatební cestu? Nechte se v následujících řádcích inspirovat, kam se za těmi nejkrásnějšími líbánky můžete vydat.

Svatební cesta by měla být tou nejkrásnější a nejdůležitější dovolenou v životě obou partnerů. Jak ale naplánovat tu nejlepší a jakou zvolit destinaci?

Celá tahle posvatební dovolená by měla být plná pohody, lásky, romantiky a především společně stráveného času. Záleží ovšem pouze na Vás, zda si romantiku a pohodu představujete v luxusním resortu nedaleko písečné pláže, nebo pod stanem vysoko v horách.

Jste-li milovníky přírody, horských výšlapů a spaní pod širákem, tak zkuste pro jednou udělat výjimku. I dovolená v komfortním hotelu nabízí mnoho adrenalinových zážitků.

 

Jakou vybrat destinaci?

 

Využít služeb cestovní kanceláře, nebo cestovat na vlastní pěst?

Je třeba si rozmyslet, zda využijete služeb jedné z mnoha cestovních kanceláří, nebo se na líbánky snů vydáte na vlastní pěst.

Všechny kanceláře zprostředkovávající dovolené Vám zároveň nabízí nejrůznější svatební cesty. Během nich se nebudete muset starat vůbec o nic. Vybírat můžete z nejrůznějších balíčků svatebních cest. Za jistou cenu si budete užívat krásného a romantického pokoje, nejrůznějších wellness služeb, plno výborného jídla a mnoha dalšího. Zkrátka absolutního komfortu a bezstarostné dovolené.

Rozhodnete-li se na svatební cestu vydat na vlastní pěst, je to též možnou variantou. Budete mít o něco více starostí s plánováním a zařizováním. Pokud si však hned na začátku vše dobře zorganizujete, tak se i tyto líbánky stanou těmi nezapomenutelnými.

Svatební cesta u moře

 

Jakou destinaci zvolit?

Jakou destinaci zvolit pro Vaši svatební cestu ovlivňuje mnoho faktů. Záleží na Vašich finančních možnostech. Zda budete cestovat po České republice, nebo se vydáte za romantikou do zahraničí. Jaké jsou Vaše záliby, co preferujete a na mnoha dalších věcech.

Uvědomit si Vaše finanční možnosti je důležité hned na začátku. Pokud si hned zprvu stanovíte, kolik do svatební cesty chcete investovat, tak Vám to při výběru destinace také velmi pomůže. Nechcete-li za svatební cestu utrácet mnoho peněz, tak je lepší zvolit destinaci na území České republiky. Chcete-li ovšem do této dovolené zainvestovat větší částkou, tak se můžete vydat za poznáním exotiky do různých koutů světa.

Jak ovšem zvolit to jedno jediné ideální místo? Může to být to, které je pro Vás z nějakého důvodu významné. A to např. kde jste strávili první společnou dovolenou, kde proběhla žádost o ruku, nebo kde jste se s partnerem poznali.

Dáváte-li přednost romantice, můžete vyrazit do měst pro zamilované. Mezi ty nejčastěji navštěvované se řadí Paříž, Řím a Benátky.

Vydat se můžete také na místo, o kterém jste dlouho snili, ale zatím jste se za poznáním jeho krás nevydali. Zkrátka do Vaší vysněné destinace. Pokud je např. váš společný sen vydat se na Island bez cestovky, můžete to spojit právě se svatební cestou.

Svatební cesta na Islandu

 

Rozhodující je také to, zda máte raději lenošení na pláži, nebo příjemný pobyt vysoko v horách.

Zajímavou variantou jsou také líbánky na lodi. Jednoho dne se zkrátka nalodíte na jachtu a během několika dní se budete plavit z jednoho krásného místa na druhé.

Uvědomte si, že svatební cesta je pouze jednou za život. Máte-li tedy nějaké tajné sny a představy ohledně dovolené, tak právě líbánky jsou ideální pro jejich uskutečnění.

Top zahraniční destinace pro svatební cestu

  • Bora Bora
  • Kapverdy
  • Madeira
  • Maledivy
  • Mauricius
  • Řecko
  • Seychely
  • Thajsko
  • Zanzibar

 

Kdy se na svatební cestu vydat?

Na svatební cestu byste se neměli vydávat hned po svatebním dnu. Dejte si několik dní na oddych, ale zase ji příliš neoddalujte. Svatební cesta krásně uzavře celý svatební proces, neodkládejte ji tedy až příliš dlouho.

Záleží také na ročním období, které v dané destinaci probíhá. I tomuto faktu je třeba přizpůsobit čas vaší svatební cesty.

Líbánky v Benátkách

 

Kolik si na svatební cestu připravit peněz?

Při této otázce velmi záleží na tom, jaký typ svatební cesty zvolíte. Jak už bylo výše zmíněno, je vždy lepší řešit Vaše finanční možnosti před samotným výběrem dovolené.

Jednou z možností je také to, že v rámci svatby požádáte svatebčany o svatební dar v podobě finančního příspěvku a to na právě zmiňované líbánky. Pokud zvolíte levnější variantu v Čechách, tak může finanční dar pokrýt celou dovolenou. Zvolíte-li finančně náročnější variantu v podobě exotiky v zahraničí, tak to zřejmě bude pouze příspěvek do rozpočtu. I to se ovšem velmi cení.

Pokud se budeme pohybovat v konkrétních cenách, tak za svatební cestu po České republice můžete zaplatit okolo pár tisíc korun. Vydáte-li se poznávat krásy do cizích zemí, tak se můžeme dostat na částku až do sta tisíc korun. Je to však pouze orientační cena, kterou ovlivňuje mnoho věcí. Záleží pouze na Vás, kolik se rozhodnete do této cesty investovat.

Líbánky jsou ovšem pouze jednou za život, tak se nebojte trochu zainvestovat.

Ať už se na svatební cestu vydáte kamkoliv, tak si především užívejte vzájemné přítomnosti a bezmezné lásky.

 

Snubní prsteny od českého výrobce

Plánujete svatbu? Pak jistě budete řešit jednu z nejdůležitějších věcí – snubní prstýnky. Z vlastní zkušenosti můžeme doporučit českou společnost Danfil, která je přímo výrobcem. Ceny za pár začínají již od 9119 Kč.

Jako příjemný bonus je možnost rytí do prstýnků (např. iniciály a datum) ZDARMA.

Kategorie: Po svatbě
Publikováno: 9.7.2019

Mohlo by vás také zajímat…

Svatební cesta – vše co potřebujete vědět a na co myslet

Svatební cesta – vše co potřebujete vědět a na co myslet

Svatbu jste plánovali několik týdnů ne - li měsíců dopředu. Bylo potřeba zařídit, aby vše klaplo a nic se nepokazilo. Možná se vyskytly i nějaké nervy, stres a pospíchání, aby bylo všechno na svatbě dokonalé. K tomu už chybí jen svatební cesta, na...

Jak uchovat vzpomínky na svatbu? Máme pro vás několik tipů

Jak uchovat vzpomínky na svatbu? Máme pro vás několik tipů

Svatba má být nejkrásnějším dnem v životě a je jasné, že na svůj den nikdy nezapomenete. Některé vzpomínky a detaily svatby ale po čase vyblednou a vy si budete jen matně vybavovat některé maličkosti. Jak nejlépe své vzpomínky uchovat, abyste se...

Obnova manželského slibu: jak uspořádat druhou svatbu?

Obnova manželského slibu: jak uspořádat druhou svatbu?

Váš vztah už prošel nejednou zkouškou. I po letech se stále milujete a zatoužili jste po tom, svůj svazek znovu stvrdit. Nebo možná chcete jen svou lásku oslavit znovu i s těmi, koho jste kdysi na svatbě mít nemohli. Ať už je pro vás obnova...