Vlasy jsou pro mnoho žen tou nejkrásnější přirozenou ozdobou, proto jim věnujeme takovou péči. Pokud se připravujete na svůj velký den, jistě hledáte inspiraci pro svatební účes, který všem vyrazí dech. Vůbec nezáleží na délce vlasů, pro každý typ se totiž dá najít dokonalý účes. A to ať už preferujete něco honosného, nebo raději střídmou eleganci. Jak na svatební účesy?

Účesy pro krátké vlasy

I pokud máte opravdu krátký střih, nemusíte se bát, že by se nedaly vytvořit krásné svatební účesy. Sice jen stěží vymyslíte zajímavé kreace z vlasů, ovšem právě proto byste měly vsadit hlavně na různé doplňky do vlasů.

Zde je opravdu velký prostor pro kreativitu, záleží totiž jen na vás, čím vlasy chcete ozdobit. Sáhnete po extravagantní květinové čelence, nebo raději zvolíte okouzlující drobné ozdoby či hřebínek?

Pokud toužíte po opravdu femininní eleganci, nebojte se volit výrazné doplňky. Vždy byste se však měla řídit podle celkového stylu svatby, a především sladit vlasové doplňky s šaty. Pokud máte vlasy zhruba na kratší mikádo, pak lze vymyslet spoustu různých variant.

 • Samotný střih můžete zarovnat, nebo naopak vytvořit podkovu, která působí velmi efektně.
 • Navíc se k takovéto úpravě hodí také ofina. Můžete si tedy vymýšlet, jaký účes chcete.
 • Vlasy takovéto délky skvěle vypadají hladce rovné, ovšem působivé jsou také divoké lokny.

Věřte, že nepotřebujete vlasy dlouhé až po pas, abyste se mohla kreativně vyřádit. Účesy pro krátké vlasy vůbec nemusí být nudné.

svatební účes pro krátké vlasy

Účesy pro polodlouhé vlasy

Střední délka vlasů je velmi oblíbená, takovýto střih totiž zůstává praktický pro údržbu a zároveň nabízí mnoho možností pro různé účesy na svatbu. U polodlouhých vlasů je důležité vytvořit objem.

Zplihlé vlasy totiž zbytečně zvýrazňují tvary obličeje a celkově nedělají dobrý dojem. Pokud tedy máte rovné vlasy, zkuste raději rozverné kudrliny za pomoci kulmy, nebo pořádně vyfoukaný účes. Pokud vlasy máte kudrnaté od přírody, máte zpola vyhráno.

Základ pro svatební účesy pro jemné vlasy můžete vytvořit spletením copu. Pokud totiž vlasy na noc zapletete, získají přirozenou vlnitost, a vy je tak nebudete muset zatěžovat kulmou a předejdete poškození vlasů teplem.

 • Nejvhodnější je pro efekt rozverně vlnitých vlasů zaplést pouze jeden nebo dva copy.
 • Pokud chcete, aby vlasy byly krepaté, zapleťte je do několika malých copánků. Díky tomu získáte zajímavý výsledek, který nabídne dobrý základ pro různé svatební účesy.
 • Rozpuštěné vlasy pak můžete jen nechat volně a zafixovat lakem. Ovšem pokud chcete účes ozvláštnit, neváhejte přidat na ozdobu drobné rafinované copánky nebo do vlasů vložte různé doplňky.

Drdol

Rozhodně můžeme zařadit mezi oblíbené svatební účesy drdol. Toho se totiž nemusíte bát ani se střední délkou vlasů. Drdol může mít mnoho různých podob, je proto skvělou možností pro svatební účes.

 • Polodlouhé vlasy můžete svázat do copu, z kterého vytvoříte drdol.
 • Další variantou je však také elegantní hladký drdol nebo populární messy drdol. Právě zdánlivě neupravené drdoly působí překvapivě elegantně. Dodají vašemu obličeji jiskru, přičemž nemusíte řešit nepříjemné vlasy v obličeji. Jestliže tedy nejste příznivkyní rozpuštěných vlasů, tato možnost je ideálním řešením.
 • Pokud hledáte něco netradičního, co každého zaujme, vyzkoušejte drdol po straně hlavy. Vzniklá asymetrie ozvláštní váš celkový vzhled.
drdol na svatbu

Účesy pro dlouhé vlasy

S dlouhými vlasy není vůbec jednoduché vymyslet účes na svatbu. Rozpuštěné vlasy, nebo raději vyčesané a sepnuté? Základem je, abyste se ve vybraném účesu cítila dobře. Mělo by to být něco netradičního, co nenosíte každý den. Každá se totiž na svatební den chceme cítit krásná a výjimečná.

Proto se nebojte vybrat něco netradičního a extravagantního, svatební šaty si totiž k sobě žádají také pořádný účes. Myslete však na to, že je potřeba zkombinovat svatební účesy se závojem, pokud nějaký chcete mít.

Pro svatební účesy dlouhé vlasy nabízí opravdu mnoho možností. Elegantní a oblíbené jsou zapletené copy. Výhodou je, že můžete vybírat z několika druhů copů.

 • Pokud chcete pouze jeden cop a zároveň toužíte po troše nedbalé elegance, vyzkoušejte rybí cop.
 • Jestliže chcete dát vyniknout svému obličeji, nechte si vlasy splést do francouzského copu. Tento typ pletení můžete využít i pro dva copy, případně pro jiný výsledný efekt vyzkoušejte obrácený francouzský cop, jinak nazývaný také jako boxerský.
 • O něco něžnější řešení je zkombinovat drobné copánky s rozpuštěnými vlasy. Můžete tak prakticky vyřešit účes, který bude působit elegantně, a zároveň se vyhnete padání vlasů do očí.

Navíc snadno můžete spojit takovéto svatební účesy s korunkou.

Rozpuštěné vlasy jsou v této délce působivým řešením. Velice oblíbené jsou nakulmované vlasy, ty totiž získají velký objem, navíc jsou lokny opravdu populární a nadčasové. Dlouhé natočené vlasy navíc můžete doplnit různými ozdobami. Vyzkoušet můžete drobné perličky, které účes ozvláštní a dodají mu něžnost a eleganci. Pokud však hledáte něco více boho stylu, doplňte rozpuštěné vlasy květinovým věnečkem.

Svatební účesy 50. léta

Padesátá léta se stala oblíbenou inspirací pro svatby zejména díky jejich ženskosti a eleganci. V této době se také začala psát historie účesů. Pokud chcete svou svatbu stylizovat do tohoto období, budete potřebovat také přiléhavý účes. Které účesy 50. léta tedy přinesla? Nejvýraznějším znakem jsou různé vlny a kudrliny. Nezáleží na délce střihu, vždy by však měl působit dokonale upraveně a rafinovaně.

Ženy si v tomto období vlasy často tupírovaly a vyčesávaly nahoru, ať už do culíku nebo drdolu. Oblíbeným doplňkem navíc byla čelenka do vlasů, nejlépe stejné barvy jako šaty. Pro správnou svatbu v retro stylu 50. let tedy nažhavte kulmy a připravte si dostatek laku na vlasy, aby celý účes byl opravdu dokonalý. Podtrhnout ho můžete ještě výrazným líčením. Typické jsou pro tuto dobu zejména červené rty a oči s výraznou černou linkou a umělými řasami.

Kosmetika na vlasy

Pro svůj velký den si jistě každá z nás přeje perfektní účes. Pro ten je však potřeba věnovat pozornost také kvalitě a zdraví vlasů, a to nějakou dobu před svatbou. Minimálně měsíc před svatbou je tedy dobré vlasům dopřát kvalitní péči a regenerační kúru.

Péče o vlasy

Je nutné vybrat si ověřenou značku, se kterou budete mít jistotu, že vaše vlasy dostanou to nejlepší. Můžete se řídit zkušenostmi jiných žen, pokud nechcete zkoušet produkty naslepo. Myslete však na to, že každé vlasy jsou jiné a nemusí vám proto fungovat kosmetika, kterou si ostatní vychvalují. Hlavně rozlišujte produkty podle typu vlasů, barvené vlasy potřebují jinou péči než vlasy přírodní.

 1. Začít byste měly u šamponu a kondicionéru. Ty by měly být specializované na určitý typ vlasů – barvené, mastící se, suché či poškozené. Již to je prvním krokem ke zlepšení kvality vlasů. Tyto produkty by ideálně měly být od stejné značky, aby se vzájemně nerušily a vlasy naopak nepoškodily. Šampon nanášejte pouze ke kořínkům, naopak kondicionérem poté ošetřete konečky vlasů. Díky tomu bude pokožka hlavy zdravá a vlasy se nebudou mastit.
 2. Pro zdravé a pevné vlasy jsou dobré také vitamíny na vlasy. Recenze vám mohou pomoci při rozhodování se, jaký doplněk stravy si pořídit. Je však důležité zmínit, že kvalitu vlasů může ovlivnit také váš celkový zdravotní stav a výživa. Myslete proto na vyvážení všech živin, nejen těch podporující růst vlasů.
péče o vlasy na svatbu

Fixace účesu

Kromě péče o vlasy před svatbou budete potřebovat vlasovou kosmetiku také při vytváření účesu. Produkt, bez kterého se rozhodně neobejdete, je lak na vlasy. Ten zajistí, že vám účes vydrží celý den, aniž byste se o něj musela strachovat. Doporučit jeden nejlepší lak na vlasy lze jen stěží, každému typu vlasů totiž vyhovuje něco jiného. Vždy však volte silné, nebo extra silné laky, ty zaručí nejlepší fixaci účesu.

Ozdoby do vlasů

Pokud chcete zajímavý svatební účes, pak byste jistě neměly opomenout ozdoby do vlasů. Mezi nejtradičnější patří závoj. Ten by měl ladit s barvou šatů, pozor si dejte i na drobné odchylky odstínů, celkový dojem by pak mohl být špatný.

Náš tip: Pokud nechcete klasický závoj, podívejte se po francouzském stylu. Ten je typický síťkou překrývající tvář. Je to tedy ozvláštňující doplněk, který však nemusí být příliš výrazný.

Pokud se chcete cítit jako princezna, jaký jiný den si pro to zvolit než právě ten svatební? Do vlasů můžete jako ozdobu použít korunku. Ta vynikne ve svázaných vlasech, hodí se však i do rozpuštěných vlasů. Oblíbené jsou decentní korunky s kamínky, samozřejmě však seženete i výraznější alternativy.

svatební účes s korunkou

Drobné doplňky

Do složitých účesů, jako jsou různé drdoly a copy, se hodí zdobné hřebínky, vlásenky a další podobné doplňky. Může se jednat o kamínky či perličky, které mohou tvořit kvítky nebo sloužit jako samostatné ozdoby. Můžete tak odlehčit velké drdoly, dodat vlasům něžnost a vytvořit opravdu zajímavý dojem.

Dalším podobným doplňkem je čelenka. Vybírat můžete z mnoha různých stylů, díky čemuž vytvoříte zcela originální účes. Ať už chcete květiny, krajky, perly nebo kamínky, čelenek je mnoho druhů. Při výběru se řiďte hlavně celkovým stylem svatby a vašich šatů.

drobné doplňky do vlasů na svatbu

Květiny ve vlasech

Živé květiny mají ve vlasech své kouzlo, jedná se o krásný doplněk, který vlasy prozáří, ať už máte jakýkoliv účes. Oblíbený je květinový věneček, myslete však při výběru květin na jejich životnost, aby během dne nezvadly.

Náš tip: Případně můžete pořídit dva identické věnečky a v průběhu dne je jednoduše vyměnit.

Pokud chcete něco méně výrazného, můžete do vlasů umístit pouze jeden nebo dva kvítky. Oblíbené jsou orchideje, lilie či kaly. Ozdoby ve vlasech můžete sladit také s účesy pro družičky.

Svatební účesy a jejich cena

Cena svatebního účesu se samozřejmě liší zejména podle jeho náročnosti. Pokud nechcete na vlasech vytvářet nic složitého, jistě si s účesem poradíte doma. I přesto vám však kadeřnictví může pomoci s úpravou střihu a barvy.

Jestliže toužíte po honosném účesu, pak je potřeba počítat s finanční investicí. Ceny účesů se většinou pohybují zhruba od 500 do 4000 korun.

Předem se informujte o tom, zda tato cena zahrnuje také zkoušku účesu, která by měla proběhnout zhruba měsíc až dva před svatbou. Tak totiž poznáte, jaké úpravy je ještě potřeba provést.

Náš tip: Při výběru svatebního účesu si vždy připravte i další alternativy.

Některé účesy totiž nemusí být proveditelné na vašem typu vlasů. Zkušená kadeřnice by vám navíc měla poradit, zda se účes bude hodit k šatům, květinám – a celkově k vašemu stylu.

Svatební den si žádá mnoho různých příprav a rády bychom měly vše zcela perfektní. Mezi to samozřejmě patří také svatební účes. Dopřejte si dostatek času pro výběr toho pravého účesu pro vás. Nejen že je potřeba rozmyslet si, jak vlasy chcete upravit, ale také vybrat vhodné doplňky. Proto to nenechávejte na posledních pár týdnů před svatbou. Hledejte inspiraci ve fotografiích na internetu, poraďte se s vašimi přáteli a kadeřnicí. Díky včasné přípravě si zajistíte výběr toho nejlepšího účesu, se kterým budete spokojená i v den svatby.