První tanec ženicha a nevěsty je neodmyslitelnou součástí svatby. Je to okamžik, který má v tento významný den své čestné místo na programu a zároveň je to chvíle, na kterou se nezapomíná. Rozhodně by se od této tradice nemělo upouštět, protože má své nezaměnitelné kouzlo a možná si ani vy bez ní neumíte svůj den D představit.

První tanec ženicha a nevěsty není povinnost

Novomanželé by si měli uvědomit, že první tanec ženicha a nevěsty není povinnost. Naopak se jedná o zažitou tradici, která se na svatbách uchytila a stala se jejich nedílnou součástí.

Je to chvíle, při které je pozornost věnována jen a jen novomanželům, kteří na společně vybranou skladbu tančí a užívají si první chvíle jako manžel a manželka.

I kdybyste spolu tančili nespočetně krát, dokonale znali kroky vaší drahé polovičky a věděli, že si spolu při tanci skvěle rozumíte, první tanec ženicha a nevěsty bezesporu předčí všechny ty předchozí. O tom nemusí být pochyb.

První tanec ženich a nevěsta

Jak vybrat skladbu?

Pro váš první tanec ve společném manželství je potřeba vybrat vhodnou skladbu.

Pro mnoho párů je to zapeklitý úkol, se kterým si neumí poradit. Pakliže ani vy nemáte v rukávu písničku, která by se pro tento důležitý okamžik hodila, poradíme vám dvě možnosti, s nimiž určitě tu pravou písničku vyberete.

1. Píseň, která pro vás má nějaký význam

Pro první tanec novomanželů se hodí skladba, která bude mít pro ženicha i nevěstu nějaký význam.
Může to být například píseň, kterou hráli na vašem prvním rande, může to být skladba, která hrála z rádia při první polibku. Zkuste zapátrat v paměti, jestli není nějaká písnička, která vám toho druhého připomíná – mohla by to být ta pravá.

2. Vsaďte na klasiku

Pokud nemáte žádné eso v rukávu a neexistuje písnička, která by pro vás měla nějaký skrytý význam, případně vám něco připomínala, pak se můžete spolehnout na klasiku. Tedy na píseň, která se svatbách hraje velmi často, má dobré tempo a možná i svým textem dokonale sedí k tomuto významnému dni.

Zde je seznam 10. nejoblíbenějších a nejhranějších písní hodících se pro tuto příležitost.

Nejčastěji hrané skladby pro první tanec novomanželů:

Buďte si jisti svými kroky

První tanec ženicha a nevěsty je okamžik, při kterém se budou všechny zraky svatebčanů upírat pouze vašim směrem.

Není se čemu divit, že především pánové jsou z toho nervózní a nejsou si vůbec jistí svými kroky.

Pokud chcete, aby váš první tanec proběhl bez jediné chybičky, a vy jste si jej mohli užít plnými doušky, absolvujte společně s partnerem kurzy tance.

V současné době existuje nespočet kurzů a tanečních škol, které se zaměřují čistě na lekce pro budoucí novomanžele. Tam se naučíte základy společenského tance, natrénujete si společně kroky, získáte jistotu jeden v druhém a na první tanec si místo čela oroseného potem odnesete jen příjemnou vzpomínku.

První tanec ženicha a nevěsty na svatbě

Klasický tanec nebo taneční překvapení?

Nejen u nás, ale především ve světě se stále častěji klasické tance mění v nacvičené taneční choreografie, jejichž cílem je především pobavit hosty.

Jestliže i vy chcete svůj první novomanželský tanec pojmout originálně a s partnerem jste pro každou špatnost, pak si společně vymyslet taneční choreografii, která může být na písničku rychlejšího tempa a její součástí mohou být vtipné a netradiční kroky.

Buďte si jistí, že s takovým překvapením své hosty jistě smíchy dostanete do kolen. Inspiraci na taková videa najdete na internetu.

Hlavně si to užijte

Jak řekl legendární Michael Jackson: „Myšlení je nejhorší chyba při tanci, kterou může tanečník udělat. Musíte tanec cítit“. Proto si svůj první tanec užívejte a kašlete na to, jestli si během tance šlápnete na nohu, nepodaří se vám udržet tempo s písničkou nebo třeba zakopnete o lem svatebních šatů.

V ten okamžik vnímejte jen svou drahou polovičku, protože v tu chvíli na ničem jiném opravdu nezáleží.