Svatba na horách může být romantická v létě i v zimě

Svatba patří mezi životní okamžiky, na které se obvykle nezapomíná. Možná i proto, že spousta budoucích novomanželů volí pro svůj svatební den netradiční prostředí. Dnes už není problém mít svatbu na horách, na zámku nebo v romantickém prostředí hradní zříceniny. Pro své ano si snoubenci velmi často vybírají to místo, které je pro ně nějakým způsobem významné. Možná se zrovna na něm seznámili, poprvé políbili, zažili romantický víkend nebo strávili příjemnou dovolenou.

Svatba na horách v zimě má také svoje osobité kouzlo

Jestliže chcete prožít svůj svatební den v klidu lesního ticha obklopeni krásnou přírodou, pak se svatba na horách přímo nabízí. Můžete se nechat oddat na louce pod širým nebem s výhledem na vrcholky zalesněných kopců. Záležet bude ovšem také na tom, jaké roční období si váš den vyberete. Dáte přednost romantické, ale chladnější zimě, nebo teplému létu s dlouhými a vlahými večery? Zimní svatba bývá neprávem opomíjená. Možná proto, že si nevěsty svůj svatební den většinou spojují s něžnými letními šaty s odhalenými rameny a teplými dny. Přitom má zimní svatba v sobě několik nezanedbatelných výhod. Ve větší míře jsou volné termíny v salóncích a restauracích penzionů nebo hotelů, čas si na vás udělají také svatební fotografové, kadeřnice či  loristky, které díky zimnímu termínu nemají plné své pracovní diáře. A nevěsty se ani nemusí bát o své vysněné šaty. Vždyť co může být větší romantika než krásná bílá svatební róba doplněná hřejivou pelerínou, nebo kožíškem? Proto není vůbec třeba se vzdávat dlouhých letních šatů s krátkým rukávem a můžete si je směle obléci i v zimě. V prostředí malého vesnického kostelíka se bude taková nevěsta vyjímat velmi pěkně.

Příjemná zábava pro svatební hosty

Aby se svatba na horách opravdu povedla a každý z jejich účastníků si odnášel nezapomenutelný zážitek, je třeba vymyslit zajímavý program pro hosty. Inspirací pro vás může být česká pohádka Tři oříšky pro Popelku, v níž se královský pár projížděl zasněženou krajinou na saních taženými koňmi. Proč toho nevyužít a nesvézt se také? Jsou-li mezi hosty vaší svatby také malé děti, připravte pro ně závody na bobech nebo sáňkách. Uvidíte, že se k nim připojí i dospělí a o zajímavou zábavu máte postaráno. Příjemným zpestřením dne může být i wellnes:

  • vířivka
  • sauna
  • bazén
  • masáže

V takovém případě však hosty upozorněte, aby si s sebou nezapomněli vzít na hory také plavky. Fantazii se meze nekladou a váš svatební den může nabývat různých podob.

Řekněte si ano v romantickém prostředí horské chalupy

Do termínu vaší svatby vám zbývá ještě dostatek času, přesto chcete mít vše pečlivě naplánované do nejmenšího detailu a nechcete nic nechat náhodě. Proč také ano, když se jedná o váš významný den. Chcete-li ho prožít na vašich oblíbených horách, určitě se najde volná chalupa, kterou byste pro tuto příležitost mohli zamluvit na celý víkend a poskytnout sobě a svým hostům zajímavě prožitý čas. Bude-li se vaše svatba odehrávat v zimě, nabídněte hostům možnost lyžování. A co takhle se vzít přímo na sjezdovce? Toto netradiční místo se samo nabízí v případě, že jste velcí fandové zimních sportů. Nebo si vyměňte snubní prsteny v horské chalupě za tichého praskotu hořícího dřeva v krbu. V létě naopak spojte svatbu na horách s příjemným výšlapem do okolí či projížďkou na koních. Můžete také využít nabídky některého z penzionů či menších hotelů, které se specializují i na tak významnou událost, jakou svatba na horách bezesporu je. V jejich režii pak velmi často probíhá catering, zajištění oddávajícího, kompletní zajištění ubytování pro vaše hosty i svatební apartmán pro novomanžele. Pracovníci penzionu vám budou nápomocni také při organizování zábavy pro hosty – zajistí doprovodnou  reprodukovanou nebo živou hudbu i různé venkovní sportovní aktivity. Vaším úkolem bude pouze projít nabídky jednotlivých penzionů a hotelů na stránkách jejich webů a najít tu, která vám bude nejvíce vyhovovat. Ne každý z provozovatelů je třeba schopen uspořádat velkou svatbu pro sto a více lidí, protože mu na to nestačí jeho kapacity. Ke svatbě na horách se výborně hodí kombinace klasické bílé a červené barvy.

Jaké pohoštění nabídnout hostům na letní svatbě?

Dělá vám starosti, jaké svatební menu připravíte? Na tom, jak si vaši hosté na připravených dobrotách pochutnají, záleží i celkový dojem z vašeho svatebního dne a určitě nechcete nic pokazit. Hladoví hosté vás většinou nepochválí. Svatba na horách nemusí být jen ve znamení osvědčených tradičních jídel typu svíčková. Vyzkoušejte i něco jiného. Co třeba upéci sele nad otevřeným ohništěm a hostům nabídnout párty v zahradě horské chalupy? Je váš nastávající myslivec? Pak součástí vašeho svatebního menu by mohlo být vynikající jídlo ze zvěřiny v příjemném prostředí staré hájenky.

Jakou barevnou kombinaci zvolit u svatebních doplňků?

Možná právě u volby barvy vaší svatby na horách budete hodně váhat. Když si jako dominantní barvu vyberete bílou, chybu rozhodně neuděláte. Je to barva klasická a pro svatební den typická, která se hodí do každého prostředí – tedy i na hory. Do jakého tónu však ladit všechny ostatní odstíny doplňků, dekorací nebo svatební tabule, které vhodně doplní hlavní barvu? Bude-li se váš významný den odehrávat v zimě, pak se nabízejí hlavně tyto barvy:

  • stříbrná
  • šedá
  • tmavě modrá
  • fialová

Krásně se může vyjímat také dekorace z přírodních materiálů, které se k horám vztahují – jeřabiny a šípky, dřevo a podobně. A příjemným a milým doplňkem se mohou stát i kožešiny na lavicích okolo svatebního stolu, protože zahřejí a dodají místnosti osobitou atmosféru. V létě můžete použít prakticky jakoukoliv barvu, která lahodí vašemu oku a je vám příjemná. Tu pak můžete použít na svatební doplňky nebo poprosit hosty, aby i své oblečení do této barvy alespoň částečně ladili. Krásně se bude vyjímat červená barva, která je symbolem energie a síly do společného života. Zlatá barva zase symbolizuje bohatství, klid a vyrovnanost. Na závěr si připomeňme citát francouzského spisovatele André Maurois, který pronesl jednu moudrou větu:

Manželství je něco, na čem se musí stále pracovat, co není nikdy hotovo.

Vyjádřil tím jednu důležitou myšlenku – ani sebekrásnější svatba s dokonalým cateringem nezaručí, že manželství vydrží. Od zúčastněných partnerů to totiž chce obrnit se velkou dávkou trpělivosti a tolerance, aby jim manželství fungovalo.

Snubní prsteny od českého výrobce

Plánujete svatbu? Pak jistě budete řešit jednu z nejdůležitějších věcí – snubní prstýnky. Z vlastní zkušenosti můžeme doporučit českou společnost Danfil, která je přímo výrobcem. Ceny za pár začínají již od 9119 Kč.

Jako příjemný bonus je možnost rytí do prstýnků (např. iniciály a datum) ZDARMA.

Jirka

Během plánování naší svatby jsem jako každý hledal spousty informací na internetu. Na jednom webu jsem se dočetl o místech na svatbu, na dalších webech i o snubních prstýncích a na jiných zase o tipech na svatební cestu. Když už se tolika informacemi musím prokousat, tak je dáme pěkně dokupy na jeden přehledný web - a tak jsem založil Svatby.net.
Publikováno: 8.4.2018

Mohlo by vás také zajímat…

Svatba v zahraničí. Jak ji zorganizovat, aby platila i u nás?

Svatba v zahraničí. Jak ji zorganizovat, aby platila i u nás?

Láká vás vůně dálek, šumění moře a bílé písky pláže? Je to ideální místo, kde byste si přáli mít svou svatbu? Proč by ne. Je-li svatba v zahraničí váš sen, klidně se do toho pusťte. Poradíme vám, jak na to a co musíte zařídit, aby vaše svatba byla...

Kdo má nárok na volno na svatbu?

Kdo má nárok na volno na svatbu?

Plánujete vlastní svatbu, jste pozváni na svatbu někoho blízkého z rodiny, nebo jdete na svatbu svým přátelům a přemýšlíte, zda máte nárok na volno na svatbu? Pokud tedy i Vás zajímají informace spojené s pracovním volnem na svatbu, tak Vám jistě...

Svatební kytice – inspirujte se v galerii

Svatební kytice – inspirujte se v galerii

Svatební kytice je nedílnou součástí každé svatby. Jedná se o nejvýznamnější doplněk nevěsty. Jak tedy vybrat tu nejvhodnější? V tomto článku se dozvíte například to, z jakých druhů svatebních kytic máte možnost vybírat, nebo jaká je symbolika...