Máte doma domácího mazlíčka a nedovedete si představit, že byste ho ve svůj velký den nechali doma? Tak ho vezměte na svatbu s sebou.

Doba, kdy se nechávali domácí mazlíčci doma už pominula. V současné době je i trendy psy a kočky brát na svatbu jako regulérní hosty. Vždyť tam budou všichni vaši blízcí, tak proč by tam nebylo místo také pro vašeho chlupatého kamaráda.

Navíc jsou v této době hodně vyhledávané svatby, kde se odehrává vše na jednom místě i s přespáním. A pokud na svatbě budete mít opravdu všechny blízké, tak ani není možnost kdo by je hlídal. Samozřejmě je ještě možnost dát mazlíčka do psího hotelu. Ale pokud ho chcete mít ve svůj svatební den u sebe je potřeba vše dobře promyslet.

 Může zvíře do svatebních prostor?

Nejprve je důležité zjistit, zda váš domácí mazlíček bude tolerován majiteli nebo správci objektu, kde budete mít obřad, hostinu a následně večerní zábavu. Ne všude jsou samozřejmě zvířata tolerováni – v kostele nebo na úřadě může být problém. Do některých restauračních zařízení je zvířatům také vstup zakázán.

Pokud je svatba na jednom místě, máte to jednodušší. Tady záleží pouze na domluvě s majitelem, zda jsou mazlíčci tolerováni.

Hodně také záleží na tom, zda je zvíře pes nebo kočka. V případě psa hraje také důležitou roli jeho velikost. Většinou se stává, že čím větší pes to je, tím větší problém s tím majitel může mít.

Domácí mazlíček na svatbě

 Zajištění svatebních prostor

Abyste se vyvarovali častého dohlížení na vašeho čtyřnohého kamaráda, bylo by vhodné zmapovat prostředí, kde se budou jednotlivé části svatby odehrávat.

Nejvhodnější jsou samozřejmě prostory, které se dají uzavřít a je tak jistota, že se nemůže nikam zaběhnout. Popřípadě pokud nelze mít mazlíčka na volno, vymyslet kam ho přivázat, aby hostům nevadil a pes měl zároveň své místo.

Trénujte svého pejska na svatbu s předstihem

 Troufneme si vzít našeho domácího mazlíčka na svatbu?

Svatba je velký den pro vás, ale i pro vašeho mazlíčka. Pokud je váš pes poslušný a je zvyklý na větší počet lidí, tak by to nemusel být žádný problém.

Je důležité myslet na to, že na něj bude muset po dobu svatby někdo dohlížet.

V průběhu obřadu se může stát, že pes začne kňučet a bude chtít jít za vámi. Při slavnostním obědě by pes neměl loudit nebo štěkat, aby na sebe upozornil, že chce také nějakou dobrotu. Je pejsek zvyklý na hluk? Nebude mu vadit hlasitá hudba?

Otázek je samozřejmě hodně a je potřeba mít tyhle věci na paměti a případně i počítat s tím, že by se něco nemuselo úplně povést, viz – loudění, skákání na hosty, kňučení a štěkání při obřadu a tanci.

Je samozřejmě těžké odhadnout, jak bude náš mazlíček reagovat. Ale pokud se bez něj na svatbě neobejdete nebo není nikdo, kdo by ho pohlídal, měli byste o těchto rizicích vědět. Případně některé situace můžete natrénovat dopředu.

 Svatební obleček

Nejen vy, ale také váš domácí mazlíček nemusí být ochuzen o zdobení a oblékání. U malých pejsků se vyrábí nepřeberné množství různých slavnostních oblečků , od smokingů až po slavnostní šaty pro fenku.

Pokud nechcete na svého pejska nebo kočku soukat nějaký společenský obleček, tak můžete jeho krk ozdobit například kravatou, motýlkem, mašlí nebo květinovým věncem. Můžete jej barevně sladit s vaším oblečením.

Zvířecí móda se k nám dostala z Ameriky, kde je velmi populární domácí mazlíčky oblékat. Majitelé jim dokonce pořizují různé oblečky od luxusních módních značek na každé roční období. Někdy mají skoro stejně oblečků jako jejich majitel. U některých lidí toto oblékání mazlíčků přechází v jejich životní styl a své chlupaté kamarády používají i jako módní doplněk.

Pokud chcete mít svého čtyřnohého kamaráda také slavnostně oblečeného, je potřeba, aby si na svůj nový dočasný módní doplněk zvykl. Takže pár dní před svatbou klidně potrénujte.

Domácí mazlíčci na svatbě - motýlek pro pejska

 Aktivní zapojení domácího mazlíčka na svatbě

Váš chlupatý kamarád nemusí být na svatbě jen jako host. Pokud chcete, může vám klidně přinést snubní prstýnky. V tomto případě je samozřejmě potřeba, aby byl pes opravdu trénovaný a měli jste jistotu, že po zavolání přijde k oltáři. Není totiž nic jednoduššího, než mu kolem krku uvázat nějaký košíček nebo krabičku. Pak už jen stačí, aby pes přiběhl na přivolání, ale také aby odběhl – pokud ho nebudete chtít jako dalšího svědka u svatebního obřadu.

Je mnoho otázek, na které nebudete znát odpověď, dokud váš svatební den nepřijde.

Svého čtyřnohého kamaráda znáte nejlíp a nejspíš jej znají také hosté na vaší svatbě. Takže všichni tak nějak vědí co mají očekávat.

Nakonec budete ještě rádi vzpomínat na vtipné okamžiky, kdy váš mazlíček lítal kolem, tancoval s vámi nebo vás rozesmíval na svatebních fotografiích.