Chcete mít uvolněnou, pohodovou svatbu? Máte rádi přírodu a květiny? Pokud ano, tak je pro Vás vhodná svatba v Boho stylu. Tady si určujete pravidla vy, pokud tedy nějaká chcete mít. Boho svatba je uvolněná, originální, přírodní a odráží osobnosti budoucích novomanželů.

 

Místo na svatbu

Boho svatba je hlavně o přírodě. Měli byste si tedy vybrat nějaké hezké místo v přírodě – les, louku, statek nebo stodolu. V současné době jsou velmi oblíbené svatby na statku nebo ve stodole, protože většinou se dá vše zařídit na jednom místě a prostory se nacházejí většinou někde na samotě u lesa.

Bylo by vhodné dopředu informovat hosty, že se svatba bude konat ve venkovních prostorách, aby tomu mohli přizpůsobit oblečení. Vyhnete se potom nepříjemným pohledům hostů, až se ženy budou bořit do trávy na vysokém podpatku a dlouhé šaty budou mít potrhané od větví v lese.

Boho svatba v přírodě

 

Výzdoba

Výzdoba na takové svatbě by měla být protkaná přírodními motivy. Zapomeňte tedy na vrstvy barevné organzy na bílém ubruse, třpytivou výzdobou, židlemi potaženými bílou látkou apod. a zaměřte se na uvolněnost, jednoduchost a květinové motivy. V jednoduchosti je krása a v tomto případě to platí dvojnásob.

Stoly ozdobte sezónními květinami ve skleněných vázách nebo zavařovacích sklenicích, které jsou například ozdobené jutovými mašlemi. Jako podtácky použijte kulaté odřezky z polínek, jmenovky umístěte na šišky. Místo klasického bílého ubrusu můžete zvolit jutu. Romantickou večerní atmosféru můžete podtrhnout svíčkami, které umístíte do lucerniček nebo skleněných dóz.

Výzdoba na svatbu v boho stylu

K svatbě v Boho stylu patří také ozdobená svatební brána. Bránu můžete vyrobit ze dřeva a ozdobit živými květinami, zelení, peříčky. Přeci jenom si pod touto bránou řeknete své ANO, tak ať vyjadřuje vše co se vám líbí.

svatební výzdoba na boho svatbu

Pokud nechcete mít u oltáře pro svatebčany připravené dřevěné židle, můžete je klidně vyměnit za pohodlné polštáře, které budou různě rozmístěny kolem místa, kde bude probíhat obřad.

Výzdobu netvoří jen ozdobené stoly a obřadní místo, ale celý prostor, kde je svatba realizovaná. Pohrajte si tedy s detaily a pověste lampiony na stromy, své fotky obtočte na provázku kolem kmenu stromů. Do různých koutů rozmístěte lucerničky se svíčkami, abyste místu dodali kouzelnou atmosféru.

Boho svatební oznámení

Už samotné oznámení svatby vždy odráží celkový styl, který je možné na dané svatbě očekávat. Boho svatební oznámení jsou navíc vždy velice decentní a vkusná, takže s výběrem můžete být rychle hotovi a přitom být maximálně spokojeni.

Při výběru svatebních tiskovin narazíte na nepřeberné množství variant, tvarů a různých zdobných prvků, ale pravděpodobně se budete chtít řídit spíše pravidlem, že v jednoduchosti je krása.

Zajímavou možností je nechat vytvořit svatební oznámení například ve čtvercovém formátu. Společně s filozofií boho stylu se také slučuje použití přírodních materiálů a především materiálů šetrných k životnímu prostředí. Obálky z recyklovaného papíru by tedy měly být jasnou volbou.

 

Svatební dort

V poslední době jsou velmi populární dorty „naháče“. Jedná se o korpusy, které nejsou potaženy marcipánem, ale krémem. Krém není potřen přes celý dort, ale prosvítá právě korpus. Dort může být ozdoben nejlépe nějakými surovinami z přírody, jako je například lesní ovoce, živé květiny, šišky, bylinky apod.

dort na boho svatbu

Boho svatební šaty

Svatební šaty pro nevěstu by rozhodně neměly být nadýchané a princeznovské. Měly by vypadat jako pro lesní vílu. Boho svatba dává přednost krajce a spíše splývavému střihu šatů. Důležité je, abyste se v šatech cítily pohodlně, to to jde zde především. Svatební šaty v boho stylu by měly být bílé, lehce béžové nebo lehce narůžovělé.

K pohodlným šatům patří také pohodlné boty. Podpatkům dejte sbohem a pořiďte si nějaké letní sandálky nebo baleríny. Nejenom, že se vám v nich bude pohodlně chodit, ale odpadnou případné nehody s podpatky a v případě obřadu v lese nebo na louce oceníte rovnou podrážku.

O boho stylu jsme pro Vás napsali i v Polštině!

Svatby v přírodě jsou více uvolněné než svatby na radnici, v kostele nebo na zámku. Pohodlí si může dovolit i ženich. Jsou dovoleny lněné kalhoty, košile bez motýlků a kravat, kšandy, vyhrnuté rukávy. Jde o to, aby se i ženich cítil pohodlně a v případě svatby venku v letních měsících určitě ocení i to, že se nemusí potit v tmavých kvádrech.

U svatebních šatů je hlavní, abyste se v nich cítily dobře. Šaty si můžete koupit, možná i ušít, ale pokud chcete opravdu velký výběr, navštivte svatební salon.

svatba ve stylu boho

 

Svatební kytice

Svatební kytice je pro nevěsty nedílným doplňkem celého stylu. Měla by být sladěna s dekorací a s vašimi šaty. A hlavně by měla odrážet osobnost nevěsty. Zapomeňte na kulaté formované kytice plné růží. Svatební boho kytice by měla být stejně tak rozevlátá jako vaše šaty. Neměla by být svázána do nějakého tvaru, ale měla by být divoká, aby květiny trčely na všechny strany. Využijte sezónních květin a promíchejte je s kapradím, lišejníky, bodláky, šípky, obilím a různými jinými travinami.

výzdoba na boho svatbu

Účes a líčení

Účes i líčení by mělo být co nejpřirozenější. Zapomeňte na vyčesané drdoly, lokny a ozdoby do vlasů, jako jsou stříbrné korunky nebo závoj. Dejte přednost rozevlátějším účesům jako jsou rozpuštěné vlasy, lehce spletené vlasy do copu nebo culíku. Účes by měl být lehce nedbalý a ne příliš uhlazený. Do vlasů si zapleťte čerstvé květiny nebo si je ozdobte věnečkem z květin, které budou ladit se svatební kyticí.

Místo kouřových či jiných výrazných očních stínů a barevných rtěnek vsaďte na zvýraznění vaší přirozené krásy. V tomto případě je méně rozhodně více :). Ve všem by měla být jistá lehkost a pohodlnost.

I muži by neměli být uhlazení. Ženich nemusí být na svatbě čerstvě oholen, ale může si klidně nechat narůst strniště nebo si nechat bradku. I vlasy nemusí mít uhlazené, ale klidně nedbale rozcuchané.

Přírodní boho svatba

V boho stylu nenajdete žádné velké zdobení, třpytivé svatební dekorace, výrazné líčení a zdobené princeznovské šaty. Tyto svatby jsou odrazem vaší osobnosti a všeho co se vám líbí. Pokud říkáte ANO přírodním motivům, lehkosti a jednoduchosti je Boho svatba určena přesně pro vás.

Co je boho styl?

I když by se dalo očekávat, že tato odpověď bude uvedena hned na začátku, myslíme, že to není potřeba. Vše výše zmíněné Vám boho styl popsalo určitě tak, abyste přesně věděli, co pod ním očekávat. Z čeho ale tedy název vychází?

Boho styl pravděpodobně vychází z určitého bohémského přístupu k životu. Může tedy obsahovat prvky ze stylů jako hippies, gypsy, nebo také prvky Hygge. Zkrátka cokoli, co je jakkoli příjemné, pohodlné a uvolněné.

Pokud jste si vysnili svatbu na zámku, bohatě zdobené šaty a vypouštění holubic, pak se pravděpodobně něčemu, co je právě boho styl, vyhnete. Pokud máte raději neformálnost a pohodu, určitě svatbu v boho stylu uspořádejte.