Svatba v Boho stylu

Chcete mít uvolněnou, pohodovou svatbu? Máte rádi přírodu a květiny? Pokud ano, tak je pro Vás vhodná svatba v Boho stylu. Tady si určujete pravidla vy, pokud tedy nějaká chcete mít. Boho svatba je uvolněná, originální, přírodní a odráží osobnosti budoucích novomanželů.

Místo na svatbu

Boho svatba je hlavně o přírodě. Měli byste si tedy vybrat nějaké hezké místo v přírodě – les, louku, statek nebo stodolu. V současné době jsou velmi oblíbené svatby na statku nebo ve stodole, protože většinou se dá vše zařídit na jednom místě a prostory se nacházejí většinou někde na samotě u lesa.

Bylo by vhodné dopředu informovat hosty, že se svatba bude konat ve venkovních prostorách, aby tomu mohli přizpůsobit oblečení. Vyhnete se potom nepříjemným pohledům hostů, až se ženy budou bořit do trávy na vysokém podpatku a dlouhé šaty budou mít potrhané od větví v lese.

Boho svatba v přírodě

Výzdoba

Výzdoba na takové svatbě by měla být protkaná přírodními motivy. Zapomeňte tedy na vrstvy barevné organzy na bílém ubruse, třpytivou výzdobou, židlemi potaženými bílou látkou apod. a zaměřte se na uvolněnost, jednoduchost a květinové motivy. V jednoduchosti je krása a v tomto případě to platí dvojnásob.

Stoly ozdobte sezónními květinami ve skleněných vázách nebo zavařovacích sklenicích, které jsou například ozdobené jutovými mašlemi. Jako podtácky použijte kulaté odřezky z polínek, jmenovky umístěte na šišky. Místo klasického bílého ubrusu můžete zvolit jutu. Romantickou večerní atmosféru můžete podtrhnout svíčkami, které umístíte do lucerniček nebo skleněných dóz.

Výzdoba na boho svatbu

K svatbě v Boho stylu patří také ozdobená svatební brána. Bránu můžete vyrobit ze dřeva a ozdobit živými květinami, zelení, peříčky. Přeci jenom si pod touto bránou řeknete své ANO, tak ať vyjadřuje vše co se vám líbí.

Boho svatba - svatební brána

Pokud nechcete mít u oltáře pro svatebčany připravené dřevěné židle, můžete je klidně vyměnit za pohodlné polštáře, které budou různě rozmístěny kolem místa, kde bude probíhat obřad.

Výzdobu netvoří jen ozdobené stoly a obřadní místo, ale celý prostor, kde je svatba realizovaná. Pohrajte si tedy s detaily a pověste lampiony na stromy, své fotky obtočte na provázku kolem kmenu stromů. Do různých koutů rozmístěte lucerničky se svíčkami, abyste místu dodali kouzelnou atmosféru.

Svatební dort

V poslední době jsou velmi populární dorty „naháče“. Jedná se o korpusy, které nejsou potaženy marcipánem, ale krémem. Krém není potřen přes celý dort, ale prosvítá právě korpus. Dort může být ozdoben nejlépe nějakými surovinami z přírody, jako je například lesní ovoce, živé květiny, šišky, bylinky apod.

Dort vhodný pro boho svatbu

Svatební šaty

Svatební šaty pro nevěstu by rozhodně neměly být nadýchané a princeznovské. Měly by vypadat jako pro lesní vílu. Boho svatba dává přednost krajce a spíše splývavému střihu šatů. Důležité je, abyste se v šatech cítily pohodlně. Barva šatů by měla být bílá, lehce béžová nebo lehce narůžovělá.

K pohodlným šatům patří také pohodlné boty. Podpatkům dejte sbohem a pořiďte si nějaké letní sandálky nebo baleríny. Nejenom, že se vám v nich bude pohodlně chodit, ale odpadnou případné nehody s podpatky a v případě obřadu v lese nebo na louce oceníte rovnou podrážku.

Svatby v přírodě jsou více uvolněné než svatby na radnici, v kostele nebo na zámku. Pohodlí si může dovolit i ženich. Jsou dovoleny lněné kalhoty, košile bez motýlků a kravat, kšandy, vyhrnuté rukávy. Jde o to, aby se i ženich cítil pohodlně a v případě svatby venku v letních měsících určitě ocení i to, že se nemusí potit v tmavých kvádrech.

Svatba v boho stylu

Svatební kytice

Svatební kytice je pro nevěsty nedílným doplňkem celého stylu. Měla by být sladěna s dekorací a s vašimi šaty. A hlavně by měla odrážet osobnost nevěsty. Zapomeňte na kulaté formované kytice plné růží. Svatební boho kytice by měla být stejně tak rozevlátá jako vaše šaty. Neměla by být svázána do nějakého tvaru, ale měla by být divoká, aby květiny trčely na všechny strany. Využijte sezónních květin a promíchejte je s kapradím, lišejníky, bodláky, šípky, obilím a různými jinými travinami.

Svatba ve stylu Boho

Účes a líčení

Účes i líčení by mělo být co nejpřirozenější. Zapomeňte na vyčesané drdoly, lokny a ozdoby do vlasů, jako jsou stříbrné korunky nebo závoj. Dejte přednost rozevlátějším účesům jako jsou rozpuštěné vlasy, lehce spletené vlasy do copu nebo culíku. Účes by měl být lehce nedbalý a ne příliš uhlazený. Do vlasů si zapleťte čerstvé květiny nebo si je ozdobte věnečkem z květin, které budou ladit se svatební kyticí.

Místo kouřových či jiných výrazných očních stínů a barevných rtěnek vsaďte na zvýraznění vaší přirozené krásy. V tomto případě je méně rozhodně více :). Ve všem by měla být jistá lehkost a pohodlnost.

I muži by neměli být uhlazení. Ženich nemusí být na svatbě čerstvě oholen, ale může si klidně nechat narůst strniště nebo si nechat bradku. I vlasy nemusí mít uhlazené, ale klidně nedbale rozcuchané.

Přírodní boho svatba

V boho stylu nenajdete žádné velké zdobení, třpytivé dekorace, výrazné líčení a zdobené princeznovské šaty. Tyto svatby jsou odrazem vaší osobnosti a všeho co se vám líbí. Pokud říkáte ANO přírodním motivům, lehkosti a jednoduchosti je Boho svatba určena přesně pro vás.

Snubní prsteny od českého výrobce

Plánujete svatbu? Pak jistě budete řešit jednu z nejdůležitějších věcí – snubní prstýnky. Z vlastní zkušenosti můžeme doporučit českou společnost Danfil, která je přímo výrobcem. Ceny za pár začínají již od 9119 Kč.

Jako příjemný bonus je možnost rytí do prstýnků (např. iniciály a datum) ZDARMA.

Publikováno: 2.10.2018

Mohlo by vás také zajímat…

Svatba v zahraničí. Jak ji zorganizovat, aby platila i u nás?

Svatba v zahraničí. Jak ji zorganizovat, aby platila i u nás?

Láká vás vůně dálek, šumění moře a bílé písky pláže? Je to ideální místo, kde byste si přáli mít svou svatbu? Proč by ne. Je-li svatba v zahraničí váš sen, klidně se do toho pusťte. Poradíme vám, jak na to a co musíte zařídit, aby vaše svatba byla...

Kdo má nárok na volno na svatbu?

Kdo má nárok na volno na svatbu?

Plánujete vlastní svatbu, jste pozváni na svatbu někoho blízkého z rodiny, nebo jdete na svatbu svým přátelům a přemýšlíte, zda máte nárok na volno na svatbu? Pokud tedy i Vás zajímají informace spojené s pracovním volnem na svatbu, tak Vám jistě...

Svatební kytice – inspirujte se v galerii

Svatební kytice – inspirujte se v galerii

Svatební kytice je nedílnou součástí každé svatby. Jedná se o nejvýznamnější doplněk nevěsty. Jak tedy vybrat tu nejvhodnější? V tomto článku se dozvíte například to, z jakých druhů svatebních kytic máte možnost vybírat, nebo jaká je symbolika...